Marketing a reklama na internete.
21/08/2018 9:49

Úspešne spravujeme facebook fanpage

aktualizované okt. 2013:

Facebook je na Slovensku najrozšírenejšia sociálna sieť, ktorú využívajú užívatelia všetkých sociodemografických skupín. Nájdete na ňom takmer každú cieľovú skupinu. Ignorovanie tohto silného nástroja sa v mnohých prípadoch môže vypomstiť! (Konkurencia je vynaliezavá rovnako ako vy!)

Kedy facebook zarába?

Facebook a biznis stránka môže na facebooku fungovať pri dobrej stratégii. Dobrou štartovacou pozíciou je zameranie podnikania na cieľovú skupinu – širokú verejnosť (teda B2C – bizniss to client).

Mnoho amatérskych prezentácií a názorov hlása, že marketing na facebooku je zdarma, lacný, ľahký, nenáročný…. Na jednej strane to môže byť pravda, na druhej sa môžete veľmi popáliť.

Všetko, čo vyžaduje čas a vašu pozornosť stojí peniaze! Tiež nie je jedno, akým spôsobom s facebookom pracujete, ako sledujete dosahovanie cieľov, ako komunikujete s fanúšikmi a ako sa vám darí v konverzii týchto fanúšikov na stálych a verných zákazníkov. Tiež, ako intenzívne sa vaše správy šíria ďalej.

V skutočnosti vôbec nie je dôležité, koľko fanúšikov a likov máte! Veľký facebook boom už objavili všetci, a tak je stále ťažšie sa presadiť a zaujať užívateľov, ktorí sú už z marketingových správ “unavení”. Práve preto si facebook marketing vyžaduje svoje oprávnené investície – aby mohol pomôcť : budovať sieť zákazníkov, budovať dobré vzťahy, šíriť povedomie o značke/produkte, vzdelávať zákazníkov………..jedným slovom – vytvárať dopyt.

Administrácia facebook stránky vyžaduje:

- stratégiu……..akým smerom sa vaše pôsobenie bude uberať

- prípravu obsahu – publikačný plán nie je prežitok :-)

- časový plán – komunikácia s fanúšikmi v čase, keď sú online!

- analýzu štatistík – dáta, dáta a dáta – vyčítate z nich dosť veľa!

- rozpočet a vhodné spôsoby propagácie

Prečítajte si aj: Ako získavať fanúšikov pre facebook stránky, Ako s facebook stránkou pracovať

 

Pozrite si napríklady zo stránok, ktorú aktuálne spravujeme: realita je najlepšia referencia :-)

eshop Zelený život  , MAGNUM Real, lacnenakupovanie.sk, recenzie-hotelov.sk (spravovanie počas sezóny), Rohnisch.sk,  a ďalšie …

koučingovú a marketingovú podporu robíme napríklad: Zo záhrady na stôl

 

Ku každému projektu pristupujeme individuálne. Obsah tvoríme podľa konkrétnych cieľov klienta, sledujeme štatistiky a upravujeme výber tém a typ postov podľa aktuálnej potreby. S klientom komunikujeme o výsledkoch a doporučených postupoch tak, aby sme čo najlepšie plnili poslanie sociálnych médií pre klientove podnikanie.

Potrebujete aj vy pomôcť? Aj pre vás máme skvelé nápady a riešenia!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>