Marketing a reklama na internete.
23/10/2018 19:04

SEO eshopu – stránky kategórií

Stránky kategórií produktov eshopu rozhodne nesmú byť nudné! Je to ako vaša online výkladná skriňa a ako ju vybudujete a udržiavate, bude mať vplyv na samotný predaj. Pri tvorbe eshopu je potrebné myslieť strategicky. SEO eshopu má rozhodne svoje miesto v pracovnom pláne.

Tieto stránky najčastejšie zobrazujú zoznam produktov v podobe náhľadového obrázka produktu a skrátený popis produktu. Funkcia nie je len navigačná, ale aj informačná. V štruktúre eshopu sú tieto stránky zvyčajne najstabilnejšie – aj napríklad v prípade,  keď sa mení produktová ponuka. Preto je vhodné využiť tento potenciál nielen v SEO optimalizácii, ale i podpore samotného predaja.

Skutočný eshop, ktorý predáva sa nezameriava na dokonalú kategorizáciu produktov s jednoliatym a často formálnym dizajnom naprieč celého webu. Umenie predávať vychádza z poznania (či už naučeného, získaného) čo, kedy a ako ponúknuť, aby boli šance na predaj maxinálne!

Doplnenie o originálny text nabitý kľúčovými slovami je dobrým predpokladom pre vyššie hodnotenie kvality stránok z pohľadu vyhľadávačov, teda lepšie SEO eshopu ako celku. Tiež umožňujú uviesť všeobecnejšie – zhodné charakteristiky tejto skupiny produktov. A pokiaľ obsahujú aj užitočný obsah v podobe pridanej hodnoty, vytvára sa predpoklad aj pre získavanie spätných odkazov, zvýšenie predajov, budovanie vzťahu so zákazníkmi.

Môžete skúšať rôzne tipy obsahov, ako napríklad:

 

  •  tipy pre využitie produktov
  •  hodnoty, ktoré zákazníci kúpou získajú
  •  odbornejšie informácie
  • vhodné je využiť priestor aj na odkazy na ďalšie zdroje, ktoré pravidelne publikujete v blogu
  •  často kladené otázky

Týmto spôsobom môžete dávkovať oveľa podrobnejšie informácie, špecificky zamerané napríklad na jednu vlastnosť produktov alebo príklady využitia v praxi. Možností je veľa. Odporúčam však nastavenie otvárania týchto odkazov v novom okne, aby užívateľovi táto stránka zostala otvorená a mohol následne pokračovať vo výbere konkrétneho produktu.

Zameranie na obsah

V nových marketingových trendoch je značný dôraz kladený práve na obsah. Ponúknuť to, čo ľudia hľadajú. Ak je to naozaj dosť dobré – budú to samovoľne šíriť ďalej. Získate pre svoj marketing ďalší rozmer, ktorý rozhodne nie je na zahodenie. Hovoríme o virálnom marketingu, ktorý má potenciál nárastu do obrovských rozmerov! Preto obohatenie stránok kategórií o netradičné prvky a formy môže byť okrem „podstúpeného rizika“ vyhnúť sa zaužívanej klasike aj veľkým prínosom. Ukážte vaše produkty netradičným spôsobom – začnite sa napríklad hrať :-) .

V závere je dobré myslieť na skutočnosť, že tento obsah by ste mali pravidelne obmieňať. Zmeny v obsahu stránky sú pre vyhľadávače i návštevníkov atraktívnym momentom (hlavne, pokiaľ vhodným nástrojom zašleme echo o zmene), kedy majú snahu podrobne zaznamenať a zaindexovať nový obsah. Rovnako pre návštevníkov sa zvýši atraktivita stránok, keďže pri každej návšteve môžu objaviť niečo nové :-).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>