Marketing a reklama na internete.
23/10/2018 19:10

Prečo odporúčam wordpress

Určite ste si všimli, že preferujem tvorbu webu v publikačnom systéme wordpress. Má to niekoľko skvelých výhod:

  1. Je zdarma! Žiadne mesačné poplatky za využívanie. A to je naozaj podstatná časť zníženia nákladov pre celkové online pôsobenie akéhokoľvek podnikania. V podstate tvoria náklady iba ročné poplatky za doménu a hosting. Vypadáva “extra príplatok” pre hostingové spoločnosti, ktoré poskytujú balíček hosting + publikačný systém (veľmi často práve v mesačných splátkach, ktoré po zrátaní vyjdú ročne celkom dosť).
  2. Je jednoduchý. Orientáciu v tomto systéme a prácu s ním zvládne každý, kto dokáže poslať mail. Administrácia umožňuje pohodlné prehliadanie online výsledku zmien. Stránky webu, články blogu, vlastné menu navigácie – všetko jednoducho ovládate z jedného panela z administrácie. Celé prostredie pre prácu je naozaj zrozumiteľné.
  3. Jazykové mutácie – nie je problém získať wordpress v slovenčine, mnohé šablóny sú už preložené v rámci komunity okolo wordpress slovensko. Iné majú pripravené súbory na preklad, čo si po troche pátrania na google zvládne urobiť väčšina priemerných užívateľov.
  4. Je veľmi dobre prispôsobiteľný. Porovnanie wordpressu k puzzle je asi na mieste. Nainštalovaním rôznych modulov podľa očakávaných funkcií web stránky (ktoré sú tiež v obrovskom množstve aj zadarmo) si vytvoríte akýkoľvek web. Jednoducho pár klikmi nainštalujete modul pre newslettre a máte túto funkciu poruke. K dispozícii sú rôzne typy takýchto rozšírení funkcií – od mailingu, cez seo optimalizáciu, analytiku webu až po vytvorenie eshopu!  Len si preklikajte napríklad túto stránku, ktorá používa niekoľko rozšírení.
  5. Vzhľad stránky možno v závislosti od funkcií šablóny viac alebo menej prispôsobiť v jednoduchej administrácii. Zložitejšie úpravy môžeme urobiť aj priamo v editore kódu. Drvivá väčšina spokojných užívateľov však túto funkciu vôbec nepotrebuje :-) . Tiež je úplne na adminovi stránky, aký obsah sa zobrazí na bočných paneloch. Ovládanie spôsobom chyť a ťahaj nesklame ;-) .
  6. Tým, že je wordpress taký rozšíreným publikačným systémom, nájdete na internete množstvo diskusií, návodov a tutoriálov ako na to, ako riešiť prípadné problémy, a tiež početnú komunitu ľudí, ktorý vám v prípade potreby môžu za rozumný peniaz pomôcť.

 

Ak sa rozhodnete pre wordpress, je nutné aby ste rátali s nasledovnými krokmi:

- potrebujete hosting s databázou (to v dnešnej dobe nie je problém) a doménu

- vytvorenie databázy v rámci hostingu (potrebujete meno databázy, meno užívateľa a heslo)

- stiahnuť wordpress

- nahrať ho na ftp a online spustiť inštaláciu

- nainštalovať zvolenú šablónu

- personalizovať šablónu – pozadie, hlavička webu, logo, ikona

- upraviť základné nastavenia pre web – čas, kontaktný email, typ používaných URL, domovská stránka a stránka zobrazovania článkov, komentáre a ďalšie …

- nainštalovať rozšírenia a upraviť ich nastavenia

- upraviť konečnú podobu webu – napríklad obsah bočných panelov

- naplniť web základným obsahom

- ideálne pripraviť publikačný plán blogu  na prvý rok a mať pripravené štartovacie príspevky aspoň na mesiac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>