Marketing a reklama na internete.
23/10/2018 17:40

Prečo hodnotiť spätné odkazy webu

Mnoho mojej práce sa točí okolo prirodzených výsledkov vyhľadávania – na Slovensku hlavne na googli. Hoci stále hovorím, že online svet je pre podnikanie svet neobmedzených možností – niektoré obmedzenia vás predsa len stretnú. Spätné odkazy pomôžu mnohé veci zlepšiť…

Napríklad číslo 10 je magické pre vyhľadávač google – na prvej strane je 10 prirodzených a hlavne relevantných výsledkov vyhľadávania pre dopyt a tiež relevantné reklamy. Všetko čo pri vyhľadávaní google zobrazí súvisí s tým, čo vlastne hľadáte. Toto je veľmi dôležitý bod – relevancia /súvislosť s témou je podstatný rozhodovací činiteľ  - aj keď nie je jediný.

Spätné odkazy – aká je ich štruktúra?

 

Relevanciu google hodnotí podľa obsahu daného webu a niektorých jeho parametrov. To súvisí so SEO optimalizáciou. Môžete svoj web priamo ovplyvniť jeho samotným obsahom, ale tiež “vonkajším prostredím” – spätnými linkami.

Pokiaľ si robíte /alebo si dávate robiť pravidelne seo analýzu - môžete získať cenné informácie, napríklad aj o tom,  aké má web spätné odkazy : počet odkazov v rámci celého webu, počet odkazov na home page, počet odkazov na hlavné strategické stránky webu, počet odkazujúcich domén a IP adries, anchor texty spätných odkazov a pod. Je to dôležité aj preto, že nie všetky odkazy na váš web máte skutočne pod kontrolou – ale potrebujete prehľad, aby ste tento vývoj mohli čiastočne usmerniť.

Ak má web napríklad tisíc spätných odkazov z 3-4 domén, nebude to asi práve najlepšie hodnotenie. Ale 50 odkazov z 30-40 rôznych domén bude mať vyššiu hodnotu pre web. Alebo 500 odkazov s anchor textom www nebude mať pre vás takú hodnotu ako 10 odkazov s vaším hlavným kľúčovým slovom!

Kľúčom k úspechu sú správne dáta!spätné odkazy - lepšia štruktúra - lepšie seo

 

Podľa týchto dát zo seo analýzy môžete lepšie rozhodovať o ďalšom budovaní webu – seo off page podpore – teda hlavne linkbuildingu. Aké spätné odkazy by ste potrebovali získať, odkiaľ, v akej kvalite …….

TIP: niekoľko príkladov, ako budovať spätné odkazy kvalitne!

 

 

Ideálna voľba, ak sa potrebujete odpichnúť od nejakého pevného bodu. Kde sa práve váš web nachádza? Aké sú jeho seo parametre? Aké pozície dosahuje pre váš súbor strategických kľúčových slov?

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>