Marketing a reklama na internete.
23/10/2018 17:52

Obsah ako marketingový nástroj

Počuli ste už o obsahovom marketingu? Tzv. content marketing je stratégia, ktorá sa snaží prispôsobiť marketingové úsilie prirodzeným zmenám správania online užívateľov.

Tradičný spôsob predaja je preč! V dnešnej dobe je veľmi jednoduché ignorovať marketingové správy a reklamy. Napriek tomu užívatelia  a zákazníci sú vzdelanejší, dychtivejší po informáciách a hlavne – vyberajú si, čomu svoju pozornosť naozaj venujú.

Obsahový marketing

Stratégiou obsahového marketingu je prilákať a udržať zákazníkov prostredníctvom kvalitného a hodnotného obsahu (ako protipól reklamy v externých médiách) so zámerom zmeniť alebo zlepšiť správanie zákazníkov.

Obsahový marketing je súčasťou Inbound Marketingu ako proces konverzie návštevníka na zákazníka cez vzdelávací a užitočný obsah. Hoci zástancovia jednotlivých stratégií vedú filozofické spory o nadradenosti jedného nad druhým, praktický pohľad naznačuje, že jeden bez druhého fungovať veľmi nebude.

Ako na budovanie kvalitného obsahu v marketingu

Každopádne, úlohou obsahového marketingu je produkovať taký obsah, ktorý je účinný v procese konverzie návštevníkov na zákazníkov. Aj v tomto prípade je najlepšia cesta cez stratégiu, plánovanie, hodnotenie a analýzu a nakoniec optimalizáciu. Tieto kroky proste k marketingu neoddeliteľne patria.

Obsah a teda podávané informácie sú kľúčové. Východiskom budovania publikačného plánu sú znalosti o správaní návštevníkov,  o ich názoroch, skúsenostiach. Následne je jednoduchšie identifikovať, aké informácie potrebujeme jednotlivým cieľovým skupinám podať, aby sme ich získali ako zákazníkov. Pri budovaní obsahu sa v obsahovom marketingu často stretávame s prípadovými štúdiami, výsledkami výskumov a prieskumov – v podstate sprostredkujeme relevantné odborné informácie.

Nástroje obsahového marketingu/typy obsahu:

- blog

- newsletter

- web, webináre

- ebook

- podcasty

- infografiky

- video

- ppt prezentácie

- časopisy, magazíny, buletiny

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>