Marketing a reklama na internete.
23/10/2018 18:09

Navigácia a neproduktový obsah eshopu

Pri začiatku budovania dobrej pozície eshopu vo vyhľadávačoch (SEO eshopu) je potrebné si uvedomiť zopár odlišností web stránok, ktoré vyplývajú zo samotnej povahy eshopov.

Navigácia síce nemusí byť rozdielna, ale už pri napĺňaní eshopu je dobré myslieť na budúci internetový marketing a reklamu. Budete pravdepodobne oslovovať rozdielne cieľové skupiny zákazníkov, ktorí budú v odlišnej fáze nákupného procesu, budú mať odlišné vedomosti o vašich produktoch …

Tým pádom pre vás vznikajú odlišné nároky na:

  • informácie, ktoré budete potrebovať zákazníkom poskytnúť
  • samotný obsah stránok v navigácii

Nestačí vytvoriť xx kategórií, vložiť do nich produkty – navyše s takmer identickým textom v popisoch. Musíte zaujať!

Dnes sú online zákazníci oveľa náročnejší. Chcú viac informácií. Preto im ich treba dať. Je to pre vás jedinečná možnosť, ako sa môžete prezentovať. Kvalitným informačným obsahom preukazujete svoju profesionalitu a odbornosť v oblasti! Tipmi s radami môžete zákazníkov inšpirovať, búdú tak so zakúpenými produktami spokojnejší – a budú sa do vášho eshopu vracať.

Naservírujte zákazníkom pridanú hodnotu

 

Tiež je dobré myslieť na súvisiace produkty a kategórie produktov v eshope. Neoplatí sa vytvoriť zopár všeocecných kategórií a všetko tam nahádzať v domnení, že zákazníci si to nájdu pomocou vyhľadávania. Kategórie produktov by mali byť veľmi úzko zamerané a obsahovať len rovnaké produkty. Takto môžete potom veľmi cielene podávať doplnkové informácie, ktoré majú zákazníka uspokojiť a presvedčiť ho ku kúpe.

Ak máte v eshope napríklad Obaly, rozdeľte ich na papierové, plastové, drevené. Alebo na drobné, malé, stredne veľké, veľké, prispôsobiteľné obaly…

Viacúrovňová kategorizácia umožňuje teda vytváranie skupín produktov, ktoré sa členia na špecifickejšie skupiny, ktoré obsahujú podobné produkty, čo sa týka ich základných vlastností. Kľúčovú rolu hrajú samotné stránky kategórií a produktov. Tieto stránky sú priamo prepojené, ale mali by poskytovať rozdielnu úroveň a zameranie ifnormácií. Každá z týchto stránok by mala obsahovať to, čo nie je na inej stránke a zároveň by to malo poskytovať zákazníkovi hodnotu. Či už podrobnosti o produkte alebo všeobecnejšie návody, linky na ďalšie tipy, rady a inšpirácie. Práve táto pridaná hodnota môže zákazníka presvedčiť, aby nakupoval u vás a nie u konkurencie.

V celom procese budovania SEO eshopu je však dôležité venovať dostatočnú pozornosť jednému zo základných aspektov – kľúčovým slovám. Vhodný výber kľúčových slov, ich používanie v textoch by nemali byť robené – ako to vyjde, ale dobre naplánovaná a premyslená stratégia.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>