Marketing a reklama na internete.
23/10/2018 19:00

Internetový marketing

Online svet je priestor neobmedzených možností ale aj neustálej zmeny. Využívate internet efektívne a naplno? Poznáte všetky svoje možnosti? Nenechajte sa predbehnúť konkurenciou! Robte svoj internetový marketing každý deň a zvyšujte svoj zisk :-).

Nový, populárny a fungujúci je nový marketingový smer - INBOUND MARKETING, ktorý vychádza z najlepších spôsobov, ako prirodzene “obsiahnuť” čo najväčšiu časť internetu. Vybudovať širokú sieť (prirodzených) spätných odkazov, priviesť čo najviac relevantných návštevníkov na cieľový web a v konečnom finiši ich konvertovať na zákazníkov.

V celom procese sa využívajú rôzne marketingové nástroje, s hlavným zreteľom na náš dlhodobý CIEĽ, ktorý rozkúskujeme na čiastkové ciele, ktoré potrebujeme postupne dosiahnuť v kratšom časovom horizonte!

 

Aký je váš marketingový cieľ?

Web stránka je základom internetovej prezentácie, ale bez čitateľov – publika nemá ani najlepšia web stránka žiadnu cenu! Úlohou internetového marketingu je priviesť čo najviac relevantných návštevníkov a premeniť ich na “verných” zákazníkov. Môžu byť pritom zvolené rôzne prístupy a metódy, preto je najlepšie vychádzať z konkrétnych očakávaní.

SEM (search engine marketing) a SEO (search engine optimalization) je prístup založený na zlepšovaní pozícií web stránky vo vyhľadávačoch. Čím lepšie pozície web stránka má, tým viac prirodzených návštevníkov na ňu prichádza z vyhľadávačov. To znižuje náklady na reklamu, pretože je web ľahko a jednoducho vyhľadateľný. Budovanie pozícií vo vyhľadávačoch je dlhodobý a postupný proces, ktorý vyžaduje mix viacerých postupov.

TIP na článok: Je pre Vás SEO veľká neznáma?

Marketing na sociálnych sieťach otvára ďalšie možnosti. Zvyšuje publikum pre webstránku, ale tiež ponúka oveľa vyšší stupeň interakcie s cieľovou skupinou. Sociálne siete sú významným komunikačným kanálom a prispievajú k budovaniu vzťahu so zákazníkmi.

Podnikateľský blog je marketingová stratégia založená na budovaní kvalitného obsahu na webstránke, ktorý získava svojich čitateľov vďaka originálnemu a prínosnému obsahu. To prispieva k prirodzenému nárastu voľného šírenia obsahu, zvyšovaniu návštevnosti (tzv. lievikovitým spôsobom) i k lepším pozíciám vo vyhľadávačoch.

prináša niekoľko pozitív pre web stránku i podnikanie:

  •  - blogovaním v malom podnikaní možno zvýšiť návštevnosť web stránky až o 50% a zvyšuje sa aj podnikateľský úspech
  • - web stránky sú atraktívnejšie pre návštevníkov a získavajú lepšie interakcie so sociálnymi sieťami
  • - jednoduchšie získavanie kvalitných spätných odkazov s pozitívnym vplyvom na SEO a pozície vo vyhľadávačoch
  • - budovanie mena, značky, reputácie …

……………………………………………………………………………………………………………….. :-)

 

Potrebujete poradiť alebo pomôcť s vaším marketingom? Neváhajte nás kontaktovať.