Marketing a reklama na internete.
23/10/2018 17:42

Internetová reklama

Internetová reklama je stále veľmi aktuálna. Pri dobrom plánovaní a efektívnom nastavení reklamných kampaní prináša dobré výsledky. Výhodou dnešnej internetovej reklamy je PPC systém – pay per click. Teda platba za reklamu sa realizuje iba v prípade kliku na reklamu, nie za jej zobrazenie (nemusí to byť pravidlo a záleží od zvoleného systému).

Klasická bannerová reklama je stále účinná, ale za špecifických podmienok. Vyžaduje si publikovanie na weboch s vysokou návštevnosťou – a tým pádom sa to odrazí aj na cene. Vhodná je pre väčšie marketingové projekty, hlavne v spojení budovania značky a povedomia.

PPC reklama na internetegoogle-certifikát

Ide o špecifické reklamné systémy, ktoré poskytujú reklamný priestor na partnerských weboch. Výhoda je, že nastavením jednej reklamnej kampane môžete získať reklamu na veľkom počte web stránok, za rozumnú cenu (pri dobrom nastavení a zacielení). Využiť možno ako textovú reklamu, tak grafickú – prípadne rôzne iné formy (napríklad kontextové bublinky, ktoré sa otvoria po nabehnutí myšou).

Medzi najvyužívanejšie PPC reklamné systémy patria napríklad Google Adwords, PPC na facebooku, Etarget. Aj keď je podstata reklamy rovnaká, systémy sa líšia možnosťami zacielenia a ďalšími nastaveniami. V niektorých prípadoch je efektívne nastavenie výsledkom niekoľkotýždňovej práce, analýzy výsledkov a optimalizácie reklamných nastavení.

 

 

Potrebujete poradiť, administrovať alebo optimalizovať Vaše reklamné kampane? Ozvite sa nám a určite získate lepšie pracujúce reklamy.