Marketing a reklama na internete.
23/10/2018 18:30

Facebook súťaže bez like stránke – aký scenár?

like stránke za obsahAko som rozoberala v predchádzajúcom blog článku, facebook zakázal využívanie tzv. fangate , teda vyžiadaný like stránke pre zobrazenie obsahu v rámci aplikácie inštalovanej na facebook stránke. Je to faktor, ktorý zmení aj bežne obľúbený scenár facebook súťaží, kde sa fan gate bežne využíval: daj nám like a zobraz vstup do súťaže…

Takže v konečnom dôsledku, organizovaná súťaž nebude mať taký priamy efekt na nárast počtu fanúšikov. Každý užívateľ facebooku bude obsah vidieť bez rozdielu či je alebo nie je fanúšikom facebook stránky.

Čo je vo facebook súťaži zakázané:

  • vyžadovať zdieľanie príspevku alebo fotografie pre zapojenie do súťaže
  • podmieniť súťaž zdieľaním obsahu na vlastnej časovej osi, alebo časovej osi priateľa
  • vyžadovať, aby sa ľudia označili  na fotografii – ako účasť v súťaži

Naďalej je možné povzbudzovať ľudí, aby zdieľali príspevok, súťaž a pod. – ale nemôže to byť podmienkou účasti na súťaži. Ale v pravidlách je uvedené, že sa nesmú využívať osobné časové osi užívateľov.

► Pravdepodobne nárast fanúšikov nebude taký markantný, ale virálny efekt posunu informácií môže byť naďalej zachovaný. Takže facebook súťaže môžu byť naďalej veľmi účinnou formou šírenia informácií – urobiť v marketingu prvý krok a dať o sebe vedieť / osloviť potenciálnych zákazníkov.

Facebook súťaž cez aplikáciu má niekoľko výhod, ktoré v marketingu oceníte:

  • budovanie mailing listu
  • jednoduché opätovné zdieľanie info o súťaži
  • veľký mediálny priestor s kontrolou konečného vzhľadu
  • jednoduché fér losovanie
Facebook zatiaľ naďalej zostáva pre užívateľov atraktívnym prostredím a užívatelia sú v interakciách aktívny. Avšak obmedzenie cieleného budovania základne fanúšikov cez overené nástroje ako fangate, likegete, sharegate, friendtgate posúva marketingové aktivity a ciele na inú úroveň. Dobrým cieľom je rovnako zvyšovanie povedomia o značke, viditeľnosť produktov a služieb, návštevnosť webstránky – a všetky tieto ciele môžu byť úspešne plnené pri dobrom dizajne a prepojení facebook aplikácie so súťažou a ostatných súčastí internetového marketingu.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>