Marketing a reklama na internete.
23/10/2018 18:52

Emagazín v marketingovej stratégii

Význam informácií a budovanie kvalitného, zaujímavého obsahu v marketingu neustále rastie a do budúcnosti sa očakáva stále väčší význam v procese predaja a získavania zákazníkov.

Prečo je obsah dôležitý?

Internetový svet sa neustále vyvíja. Na jednej strane prináša viac komfortu pre užívateľov, na druhej strane im dáva väčšiu kontrolu nad tým, čomu svoju pozornosť naozaj venujú. Klasické metódy predaja sú stále menej a menej efektívne.

Internet radikálne zmenil aj prístupnosť informácií a všeobecne zvyšuje vzdelanosť užívateľov. Tak sa stávajú oveľa náročnejší na informácie v procese nákupu. Prieskum trhu, porovnávanie vlastností a cien, zisťovanie referencií, skúseností ...celé rozhodovanie o kúpe je sprevádzané zberom informácií.

Emagazín ako obsahový nástroj v marketingu

Efektívna web stránka musí byť prehľadná aby návštevníci našli vždy presne to, čo hľadajú. To však kladie určité nároky aj na organizáciu obsahu. V niektorých prípadoch, je “životne dôležité” vzdelávať zákazníkov vo viacerých súvisiacich oblastiach, alebo je dôležitý širší náhľad a komplexnosť problematiky. Vtedy úmerne narastá obsahový záber, ktorý nemusí byť vždy efektívne umiestniť na koncový – predajný web.

Oveľa rozumnejšou voľnou je potom externá – podporná web stránka, ktorá bude sústreďovať vzdelávací obsah.

Emagazín je forma pravidelnej publikácie rozsiahlejšieho materiálu. Má potenciál pre lepšie budovanie čitateľskej základne, nakoľko je oddelený od priamej predajnej časti. Tým necháva čitateľov vyzrieť na správny čas nákupu, zároveň však s nimi môžeme udržiavať kontakt.

 

 

citát : zravie

Projekt eMagazín zdravého života: zdravohravo.sk

Tento vzdelávací projekt eshopu vznikol na týchto princípoch. Je súčasťou širšej marketingovej stratégie, a celý projekt je stále viac menej v procese budovania.

Navigácia kopíruje základné oblasti záujmu, ktoré porkývajú produktové rady eshopu: detoxikácia, trávenie, imunita, vitamíny a minerály. 

Jednotlivé články sú ďalej členené podľa tagov, ktoré zodpovedajú zúženiu témy, alebo nesú názvy konkrétnych produktov: kolostrum, chlorella, zelený jačmeň, pH tela, probiotiká, zdravé potraviny. 

Takto je obsah ľahko vyhladateľný podľa záujmu čitateľa. Publikačný plán počíta s novým článkom na týždennej báze, pričom zameranie všetkých spracovávaných tém súvisí so zdravím a zdravým životným štýlom. 

Stratégia budovania “lievika” zahŕňa oslovenie čitateľov, pre ktorých je zdravie dôležitou hodnotou života, ktorí sa o témy zdravia a prevencie prirodzeným spôsobom aktívne zaujímajú. 

Informácie sú podávané na odbornej báze ale prístupnou formou, čo znamená, že sa čitatelia jednoducho vzdelávajú v tom, ako sa starať o zdravie. Súčasťou publikovaného materiálu sú i tipy a linky na konkrétne produkty eshopu, ale opäť v relevantnej forme a na relevantom mieste.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>