Marketing a reklama na internete.
18/09/2018 23:16

E-magazín mojetravenie.info

Pred pár dňami som ukončila projekt e-magazínu o zdravom trávení. Pracuje na publikačnom systéme word press, ktorý je ideálny nielen pre blogy, e-ziny, magazíny ale i firemné webstránky.

Štruktúru webu sme zostavili na báze statických stránok so základnými informáciami - posolstvo o význame zdravého trávenie pre celkové zdravie organizmu a imunitu a popise najčastejších ochorení tráviaceho traktu, ktoré sa vo veľkej miere radia medzi moderné civilizačné choroby.

Interaktívnou časťou e-magazínu sú odborné články radené do niekoľkých kategórií. Sústredené sú v poradí vkladania na “vstupnej stránke článkov”, ale dostupné sú ďalšími dvoma spôsobmi. V prvom rade ako som spomínala – ľahké vyhľadávanie podľa témy – kategórie a v druhom rade podľa tagov/značiek priradených článkom.

Keďže e-magazín má za hlavný cieľ podporu produktov a predaja pripravovaného e-shopu výrobcu výživových doplnkov, má ľavý a pravý “sidebar” – priestor pre reklamy – reklamné banery a prelinkovanie na konkrétne produkty v e-shope.

Zvolená stratégia rozdelila pôsobenie firmy na dve časti – informačnú a predajnú, ktoré budú vzájomne úzko prepojené – a aj fyzicky prelinkované. Informačná časť projektu – spustený e-magazín využíva prirodzený dopyt návštevníkov internetu po informáciách, pričom ako “nebiznisová” časť má vyšší potenciál pre prirodzené šírenie a využívanie ako zdroja odborných informácií . Oddelenie od predajnej časti umožňuje zachovať podávané informácie na odbornej úrovni, ktoré nie sú priamo reklamou, ale vzdelávajú čitateľov e-magazínu, čím si firma buduje základňu potenciálnych zákazníkov.

Súčasťou tvorby webu bolo i vytvorenie ilustračných fotografií v našom fotoštúdiu, niekoľko fotografií bolo zabezpečených z kvalitnej fotobanky. Doplnkové grafiky (vrátane loga webu) k článkom budú využiteľné aj v prepojení s facebookom – ako podklady ďalších obrázkových statusov. Veď nakoniec posúďte sami, ako sa vám web www.mojetravenie.info páči a či nájdete zaujímavé ifnormácie, ktoré možno prispejú k zlepšeniu vášho zdravia :-) .

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>